روزی که من وبلاگ نویسی را شروع کردم، در واقع 8 سال داشتم! وظیفه نوشتن وبلاگ بر عهده برادرم بود و من فقط حرف میزدم. با اینکه وبلاگ جالبی نبود و دو پست بیشتر ننوشتم ولی باز هم لذت خود را داشت. آن زمان بلاگ اسکای تو اوج بود. (ولی بعد ها ورشکست شد و دیگر قدرت چندانی نداشت). من هم وبلاگم را از طریق بلاگ اسکای ساخته بودم.

بعد ها دوباره خواستم وبلاگ بسازم. اما دنبال میزبان می گشتم. از بلاگیکس و بلاگفا گرفته تا نی نی بلاگ همه را گشتم ولی هیچ کدام برایم جالب نبودند. هر کدام معایب و فواید خود را داشتند. اینجا آمدم تا با برسی این سایت ها کمی از تجربیاتم را به شما منتقل کنم:

 

1- بلاگفا 

بلاگفا از لحاظ رتبه الکسا در ایران از همه شاخ تر است! در نتیجه وبلاگ شما زود تر مورد توجه موتور های جست و جو قرار می گیرد. قالب های زیبایی هم دارد اما پر کاربرد ترین قالب ان آبی ساده است. اکثر قالب هایش هم با تلفن همراه جور هستند.

اما مشکلات بزرگی هم دارد: برای گذاشتن عکس و فایل باید لینک آنهارا بنویسیم. این کار کمی زمان بر است. یکی دیگر از مشکلات بلاگفا تبلیغات است. این کار کفر کاربران را درآورده است!

2- بلاگیکس

بلاگیکس یکی از بلاگ ساز های نه چندان قدرتمند اما بزرگ است. وبلا های زیبا، پشتیبانی سریع و ... از مزیت های آن هستند. اما دقیقا مانند بلاگفا، مشکلات بزرگی هم دارد: برای گذاشتن عکس و فایل باید لینک آنهارا بنویسیم. این کار کمی زمان بر است. یکی دیگر از مشکلات، تبلیغات است. 

3- بلاگ اسکای

همانطور که اول هم اشاره کردم این سرویس چند سال قبل (درست یادم نیست چند سال قبل) ورشکست شد و اکنون خیلی از امکاناتش را از دست داده است. 

4- بیان

بیان یکی از سرویس های پولی است و همین خودش یک عیب است. اما به هر حال فعلا من مشکل بزرگی ندیدم. درست است اکثر قالب هایش با موبایل جور نیستند اما همین قالب "باشگاه" خوب است. از مزایای بزرگ بیان، صندوق فضای اختصاصی است که به راحتی می توانید با آپلود فایل از رایانه خود، آنرا نمایش دهید. تبلیغات هم ندارد!

من پیشنهاداتم را دادم باقی به خودتان مربوط است!

شما چه فکر می کنید؟ اگر شما نظر دیگری دارید حتما قید کنید.