نرم افزار های آفیس گروهی از نرم افزار هستند که مایکروسافت آنها را برای رفاه کار اداری ساخت. این نرم افزار ها گنجینه ای برای ارسال ایمیل، طراحی و ساخت بروشور، واژه پرداز، اسلایدر و ... می باشند. پر کاربرد ترین نرم افزار های گروه آفیس را می توان word و power point نام برد.

مایکروسافت آفیس یک مجموعه اداری در بر گیرندهٔ نرم‌افزارهای یکپارچه با هم، سرورها و سرویس‌ها است که برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت ویندوز و مک اواس ده ساخته شده‌است. مایکروسافت آفیس در سال ۱۹۸۹ برای سیستم‌عامل مک اواس اکس معرفی شد و در سال بعد یعنی ۱۹۹۰ نسخه تحت ویندوز آن نیز به بازار آمد. ویکی‌پدیا

حال ما با شروعی تازه آماده معرفی و طریقه کار با پنج نرم افزار برتر OFFICE می شویم.

جهت مشاهده تصویر کلیک کنید

1- Word

نرم افزار ورد یک نرم افزار قدرتمند برای واژه پردازی و تهیه کتب نوشتاری می باشد. این نرم افزار توانایی خوانش فایل های pdf را دارا است. از امکانات ویژه ورد می توان به پاراگراف بندی، پشتیبانی هزاران فونت فارسی و انگلیسی، تنظیمات کامل کاغذ و ذخیره و ایمن سازی پروژه نام برد.

بیشتر بخوانید: چگونه در ورد برای پروژه مان رمز تعیین کنیم؟

 

2- Power point

پاور پوینت یک نرم افزار اسلایدر از زیر شاخه آفیس می باشد. از این نرم افزار می توان برای تهیه و ساخت انواع اسلاید، فیلم، مووی میکر اشاره کرد. پشتیبانی فونت فارسی و انگلیسی، انیمیشن سازی و ... از کاربرد های برتر این نرم افزار است.

 

3- Excel

اکسل یک نرم افزار خارق العاده برای جدول بندی و حساب داری است. این نرم افزار توانایی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم ارقام جدول را دارا است.

 

4-  Access

مایکروسافت اکسس یکی از اجزای مایکروسافت آفیس است که برای ایجاد پایگاه داده‌های رابطه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار پایگاه داده جت را با یک واسط کاربری گرافیکی و ابزاری جهت تولید نرم‌افزار ترکیب نمود.

 

5- Outlook

مایکروسافت اوت لوک نرم‌افزار مدیریت ایمیل است که برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ به همراه بستهٔ آفیس رونمایی شد. این برنامه جزو مجموعه نرم‌افزارهای آفیس می‌باشد. این برنامه برای مدیریت ایمیلها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یک سرویس ایمیل دهی نیز هست. (من خودم از این استفاده میکنم)

 

اگر پیشنهاد بهتری دارید و یا شما نیز نرم افزار های دیگری میشناسید و با آنها آشنایی دارید حتما در بخش نظرات بیان کنید!